Sokoly znovu v priamom prenose v HD kvalite aj so zvukom !

Znáška šiestich vajíčok sokola myšiara, ktorý sa udomácnil na najvyššom poschodí kostola na námestí v Žiline, nám rozšírila projekt online prenosov. Na hniezdo v centre mesta nás upozornila a všetky potrebné povolenia vybavila ornitologička Eva Stanková z Občianskeho združenia Tilia. Správa TANAPu spoločne so sponzorom firmou PROFI – NET s.r.o. nainštalovala ďalšiu web kameru vysoko nad ruchom námestia. Spoločne s odborníkmi sa môžeme v časovom horizonte asi 8 týždňov podeliť o zážitky pri vyliahnutí a výchove sokolích mláďat. Dostupné sú na známych stránkach www.správatanap.org (živá kamera) a www.kukaj.sk  Tu sa dozviete viac z našej práce online prenosov. Kamera bude prístupná aj na webe envirorezortu- www.enviro.gov.skwww.oz-tilia.eu.

Stránky majú denne tisícky zobrazení z celého sveta, mimoriadny záujem o tieto unikáty dokumentuje aj fakt, že sa pripájajú návštevníci zo 74 krajín. Na stránku sa neustále vracajú jednotlivci aj 20x za deň. Každý deň nám pribúdajú noví pozorovatelia, o čom svedčia štatistiky návštevnosti, ale aj veľké množstvo e mailov, ktoré dostávame od divákov.

Po živom prenose z výchovy mláďat sokolov pripravujeme atraktívny prenos z alpínskeho stupňa, z biotopu svišťa a kamzíka. Technicky to bude najnáročnejší prenos. Do výšky 1900 m n.m. bude vynesená a nainštalovaná technika, kde elektrickú energiu budú zabezpečovať solárne panely, ktoré spolu s kamerami budú vystavené nepriazni tatranského počasia.

Ak nám vystačí tempo s vybavovaním povolení a následnou montážou web kamier, pripravujeme tiež prenos s druhého hniezda bociana z pod Tatier, kde bociany zahniezdili o týždeň neskôr ako ostatné páry. 

 

 

Jazyk

Logo SOPSR

icon-facebook2
 pomoc

Partneri

logo profinet

Slovenske -elektra rne Logo CMYK

airtransport

wild

Attachment-1

 

 

Anička B O N U S

Príbeh jedného orla

(slovenska verzia)

Príbeh svišťa

ikonka kopie

Živé kamery

.Kriváň

krivan

Spevavce

krmitko 

Spevavce 2

Spevavce krmitko

 Spevace 3

001022 001808

Bociany - Vavrišovo

1788

Bociany - Partizánska Ľupča

1747

Bociany - Pribylina

prib

 

Návštevníci

DnesDnes861
CelkovoCelkovo2227437

Reklama

 

kukaj logo6

ropk