Sokoly znovu v priamom prenose v HD kvalite aj so zvukom !

Znáška šiestich vajíčok sokola myšiara, ktorý sa udomácnil na najvyššom poschodí kostola na námestí v Žiline, nám rozšírila projekt online prenosov. Na hniezdo v centre mesta nás upozornila a všetky potrebné povolenia vybavila ornitologička Eva Stanková z Občianskeho združenia Tilia. Správa TANAPu spoločne so sponzorom firmou PROFI – NET s.r.o. nainštalovala ďalšiu web kameru vysoko nad ruchom námestia. Spoločne s odborníkmi sa môžeme v časovom horizonte asi 8 týždňov podeliť o zážitky pri vyliahnutí a výchove sokolích mláďat. Dostupné sú na známych stránkach www.správatanap.org (živá kamera) a www.kukaj.sk  Tu sa dozviete viac z našej práce online prenosov. Kamera bude prístupná aj na webe envirorezortu- www.enviro.gov.skwww.oz-tilia.eu.

Stránky majú denne tisícky zobrazení z celého sveta, mimoriadny záujem o tieto unikáty dokumentuje aj fakt, že sa pripájajú návštevníci zo 74 krajín. Na stránku sa neustále vracajú jednotlivci aj 20x za deň. Každý deň nám pribúdajú noví pozorovatelia, o čom svedčia štatistiky návštevnosti, ale aj veľké množstvo e mailov, ktoré dostávame od divákov.

Po živom prenose z výchovy mláďat sokolov pripravujeme atraktívny prenos z alpínskeho stupňa, z biotopu svišťa a kamzíka. Technicky to bude najnáročnejší prenos. Do výšky 1900 m n.m. bude vynesená a nainštalovaná technika, kde elektrickú energiu budú zabezpečovať solárne panely, ktoré spolu s kamerami budú vystavené nepriazni tatranského počasia.

Ak nám vystačí tempo s vybavovaním povolení a následnou montážou web kamier, pripravujeme tiež prenos s druhého hniezda bociana z pod Tatier, kde bociany zahniezdili o týždeň neskôr ako ostatné páry. 

 

 

Jazyk

icon-facebook2
 pomoc

Partneri

logo profinet

Slovenske -elektra rne Logo CMYK

airtransport

wild

Attachment-1

 

 

Anička B O N U S

Príbeh jedného orla

(slovenska verzia)

Príbeh svišťa

ikonka kopie

Živé kamery

Kriváň

krivan

Sokol Myšiar Lipt. Mikuláš

001024 000309

Sokol Myšiar Ružomberok

sokolrk

Žltochvost domový

001012 000366

Život pood vodou

001003 003575

Bociany - Vavrišovo

1788

Bociany - Partizánska Ľupča

1747

Bociany - Pribylina

prib

Bociany - Lisková

55

Bociany - Demänová

1896

 

 

 


 

 

Návštevníci

DnesDnes1826
CelkovoCelkovo2384364

Reklama

 

kukaj logo6

ropk