Environmentálna výchova

Správa TANAP-u vypracovala ponuku aktivít environmentálnej výchovy pre materské a základné školy. Prostredníctvom tohto programu sú každoročne nadväzované kontakty s mládežou škôl v tatranskom, podtatranskom a liptovskom regióne. Formou besied, prednášok, premietaním náučno-propagačných filmov, videofilmov a  powerpointových prezentácií si žiaci vštepujú množstvo spôsobov a metód, ako chrániť prírodné ako aj samotné životné prostredie, v ktorom denne žijeme. Stretnutia v lone prírody a rôzne praktické poznatky sú pre mladých ochrancov prírody veľmi zaujímavé, podnetné a náučné vzhľadom na správne zvolenú cieľovú skupinu, interpretáciu i metódy výchovy. Správa TANAP-u nezabúda ani na tých najmenších - deti predškolského veku v materských školách. Sú veľmi snaživé a napodiv o prírode toho vedia veľmi veľa.

K jednotlivým významným udalostiam v roku, ako sú napr. Svetový deň mokradí, Svetový deň Zeme, Svetový deň životného prostredia, Európsky deň národných parkov, Svetový deň sťahovavého vtáctva a iné, Správa TANAP-u každoročne pripravuje rôzne akcie – zber odpadu, likvidácia nelegálnych skládok, návšteva školy v prírode, kde sa priamo v teréne realizuje množstvo environmentálnych aktivít. V rámci environmentálnej výchovy sa odborní pracovníci Správy TANAP-u stretávajú so študentmi stredných a vysokých škôl i s verejnosťou. O zaujímavé prednášky nie je núdza i v zahraničí.

 

Prezentácia "Mladý stopár " na stiahnutie tu.

Prezentácia "Kvety " na stiahnutie tu.

 

Informačné centrum

Návštevníci zo širokého okolia si majú možnosť prezrieť stálu expozíciu Správy TANAP-u pripravenú v areáli Múzea liptovskej dediny v Pribyline. V dôstojnom IC majú návštevníci možnosť lepšie sa zoznámiť s krásnou okolitou prírodou, históriou, faunou a flórou pod Tatrami.

 

Beseda s ochranárkou

 

 

 

Správa Tatranského národného parku v Tatranskej Štrbe a Základná škola s materskou školou na Dostojevského ulici v Poprade vítajú v priestoroch  zriadenej enviroučebne prvých žiakov.

http://zsdostpp.edupage.org/

 

 

Kolízie vtákov 

Siluety vtákov na stiahnutie tu

Silueta1, Silueta2, Silueta3, Silueta4, Silueta5

 

 

Jazyk

icon-facebook2
 pomoc

Partneri

logo profinet

Slovenske -elektra rne Logo CMYK

airtransport

wild

Attachment-1

 

 

Anička B O N U S

Príbeh jedného orla

(slovenska verzia)

Príbeh svišťa

ikonka kopie

Živé kamery

Kriváň

krivan

Sokol Myšiar Lipt. Mikuláš

001024 000309

Sokol Myšiar Ružomberok

sokolrk

Žltochvost domový

001012 000366

Život pood vodou

001003 003575

Bociany - Vavrišovo

1788

Bociany - Partizánska Ľupča

1747

Bociany - Pribylina

prib

Bociany - Lisková

55

Bociany - Demänová

1896

 

 

 


 

 

Návštevníci

DnesDnes1807
CelkovoCelkovo2384345

Reklama

 

kukaj logo6

ropk