Web kamery

 

Vďaka webovým kamerám už od roku 2009 umožňuje Správa TANAP-u milovníkom prírody prenášať kvalitné online prenosy z rôznych kútov nášho najstaršieho národného parku. Sledovali sa svište, orly, sokoly či kamzíky. Projekt bol tiež presunutý priamo do Liptovského Mikuláša, kde od začiatku roka 2012 do konca marca oko kamery snímalo spevavce, ktoré od nás cez zimu neodlietavajú. V apríli 2012 webkamera ostala naďalej pod Tatrami a to na hniezde bociana. V mesiaci august bol online prenos znovu presunutý do atraktívneho prostredia alpínskeho stupňa ku svišťom a kamzíkom. V zimnom období sa plánujú hľadať nové možnosti ukázať ľudom živú prírodu.

Kamery v HD kvalite sú inštalované tak, aby snímané chránené živočíchy neboli vyrušované. Mikrofón a kamera s nočným videním pribudli do prenosovej aparatúry, ktorá má hmotnosť cca 250 kg. Unikátny projekt odborníkom a širokej verejnosti priblíži etológiu a komplexnú bionómiu vybratých živočíchov. Sponzorom a prevádzkovateľom webových prenosov je firma PROFI – NET. Odborní pracovníci zo Správy TANAP-u v priebehu roka vytypujú najvhodnejšie lokality a živočíchov na online prenosy. Naše stránky navštevuje denne niekoľko tisíc návštevníkov. Návštevník stránky si môže na známych webových stránkach po celý rok v domácom pohodlí sledovať naživo faunu z nášho najstaršieho parku. Sprava TANAP-u kamery nenechá zaháľať. Kompletnú prenosovú techniku presunieme aj k takým zoologickým druhom, ktoré nám odporučia a vytypujú naši verní diváci.

Budeme radi, keď si kliknete na stránku www.spravatanap.sk (živá kamera), diel „archív“ a tam sa dozviete viac z našej práce online prenosov a tiež na stránku www.kukaj.sk.  

 

Jazyk

Logo SOPSR

icon-facebook2

Partneri

logo profinet

Slovenske -elektra rne Logo CMYK

airtransport

wild

Attachment-1

 

 

Anička B O N U S

Príbeh jedného orla

(slovenska verzia)

Živé kamery

Kriváň

krivan

Prítok rieky Belá LIVE

001003 003575

Bociany - Demänová

1896

Bociany - Vavrišovo

1788

Bociany - Liskova

55

Bociany - Partizánska Ľupča

1747

Bociany - Pribylina

prib

 

Návštevníci

DnesDnes244
CelkovoCelkovo1647667

Reklama

 

kukaj logo6

ropk