Využívanie súčasných monitorovacích techník pri starostlivosti o chránené územia

V poľskom NP Gory Stolowe, sa v dňoch 22.- 24. 4. 2013 veľkej medzinárodnej konferencie zúčastnilo viac ako 60 zástupcov z deviatich štátov – Poľsko, Slovensko, Čechy, Nemecko, Rakúsko, Ukrajina, Bielorusko, Rusko a USA. Za Slovensko sa zúčastnili – Ing. Marián Šturcel a Ing. Peter Fleischer zo ŠL TANAP-u a Ing. Pavol Majko zo Správy TANAP-u. Hlavná téma konferencie bola „Využívanie súčasných monitorovacích techník pri starostlivosti o chránené územia“. Konferencia bola súčasťou spolupráce ŠL TANAP-u, Správy TANAP-u,, poľského TPN a amerického NP Rocky Mountain.

Hlavnú tému za Správu TANAPu prezentoval Ing. Pavol Majko „Využitie moderných technológií pri ochrane fauny v TANAP-u“.  Ing. Fleischer predstavil tému „Hodnotenie zadržiavania uhlíka v lesných ekosystémoch v TANAP-u; súčasný stav a perspektíva pod vplyvom zmien klímy“.

Následne prebehla spoločná prezentácia návrhov a námetov pre zlepšovanie a koordináciu monitorovania aktivít a stavu častí prírody v chránených územiach. Na druhý deň účastníci sa zúčastnili terénnej exkurzie v NP Gory Stolowe venovanú príkladu monitoringu stavu lesa a spôsobom sprístupňovania prostredia parku návštevníkom.

 

Foto: Archív TANAPu

__________________________________________________________________________________________________________

Language

icon-facebook2
 pomoc

Partners

logo profinet

Slovenske -elektra rne Logo CMYK

airtransport

wild

Eagle Anička BONUS

Story of one eagle

(english version)

Marmoth Story

ikonka kopie

Live Cams

Kriváň peak

krivan

Visitors

TodayToday1339
All DaysAll Days5683411

Advertising

 

kukaj logo6

ropk