Sokoly znovu v priamom prenose v HD kvalite aj so zvukom !

Znáška šiestich vajíčok sokola myšiara, ktorý sa udomácnil na najvyššom poschodí kostola na námestí v Žiline, nám rozšírila projekt online prenosov. Na hniezdo v centre mesta nás upozornila a všetky potrebné povolenia vybavila ornitologička Eva Stanková z Občianskeho združenia Tilia. Správa TANAPu spoločne so sponzorom firmou PROFI – NET s.r.o. nainštalovala ďalšiu web kameru vysoko nad ruchom námestia. Spoločne s odborníkmi sa môžeme v časovom horizonte asi 8 týždňov podeliť o zážitky pri vyliahnutí a výchove sokolích mláďat. Dostupné sú na známych stránkach www.správatanap.org (živá kamera) a www.kukaj.sk  Tu sa dozviete viac z našej práce online prenosov. Kamera bude prístupná aj na webe envirorezortu- www.enviro.gov.skwww.oz-tilia.eu.

Stránky majú denne tisícky zobrazení z celého sveta, mimoriadny záujem o tieto unikáty dokumentuje aj fakt, že sa pripájajú návštevníci zo 74 krajín. Na stránku sa neustále vracajú jednotlivci aj 20x za deň. Každý deň nám pribúdajú noví pozorovatelia, o čom svedčia štatistiky návštevnosti, ale aj veľké množstvo e mailov, ktoré dostávame od divákov.

Po živom prenose z výchovy mláďat sokolov pripravujeme atraktívny prenos z alpínskeho stupňa, z biotopu svišťa a kamzíka. Technicky to bude najnáročnejší prenos. Do výšky 1900 m n.m. bude vynesená a nainštalovaná technika, kde elektrickú energiu budú zabezpečovať solárne panely, ktoré spolu s kamerami budú vystavené nepriazni tatranského počasia.

Ak nám vystačí tempo s vybavovaním povolení a následnou montážou web kamier, pripravujeme tiež prenos s druhého hniezda bociana z pod Tatier, kde bociany zahniezdili o týždeň neskôr ako ostatné páry. 

 

 

Language

icon-facebook2
 pomoc

Partners

logo profinet

Slovenske -elektra rne Logo CMYK

airtransport

wild

Eagle Anička BONUS

Story of one eagle

(english version)

Marmoth Story

ikonka kopie

Live Cams

Kriváň peak

krivan

Visitors

TodayToday1342
All DaysAll Days5683414

Advertising

 

kukaj logo6

ropk