Vtáčie kino zahájilo tretiu zimnú sezónu.

Správa TANAPu už tretiu zimnú sezónu spoločne spolu s firmou PROFI – NET s.r.o. namierila jednu  zo svojich web kamier na spevavce v Liptovskej kotline. Široká verejnosť, hlavne mládež môžu znovu vzhliadnuť celú galériu spevavcov, ktoré si prídu prilepšiť v zimnom období na kŕmidlo. Na prenosovej technológii po minulej zime bola vykonaná údržba, prešla renováciami, ktoré prispejú k ďalším vylepšeniam, kde sme využili aj  podnety divákov. Kamera je umiestnená hlboko v lese, takže očakávame rozmanité druhové zloženie vtáctva. Kamera je prisvietená infra reflektorom, takže bude zaujímavé sledovať udalosti v okolí aj v noci a preto sa máme na čo tešiť.

Necháme sa prekvapiť, či ku krmítku príde aj lesná zver o ktorú sa potravne tiež budeme vedieť postarať. Zatiaľ vonkajšie teploty nedosahujú mínusové teploty,  spevavce  kŕmidlo navštevujú  sporadicky, no už počas inštalácie techniky a skúšobnej prevádzky spevavce spotrebovali  cca. 5kg slnečnice.

Príprava živej kamery na dravce je v poslednej prípravnej fáze.Technológia prenosu po minulom prenose prešla tiež vylepšeniami a inováciou. Dôraz dávame na elektronickú ochranu proti pokusu o poškodenie, prípadne odcudzenie. Tešíme sa na zimné stretnutie s našimi divákmi pred obrazovkami počítačov.

So živými prenosmi podtatranskej prírody návštevník stránky sa môže zoznámiť na našej stránke www.spravatanap.sk , www.kukaj.sk, tiež na stránke MŽP SR. 

 

Language

icon-facebook2
 pomoc

Partners

logo profinet

Slovenske -elektra rne Logo CMYK

airtransport

wild

Eagle Anička BONUS

Story of one eagle

(english version)

Marmoth Story

ikonka kopie

Live Cams

Kriváň peak

krivan

Visitors

TodayToday363
All DaysAll Days5229019

Advertising

 

kukaj logo6

ropk