Živá kamera na hniezde najznámejšieho orla

Najznámejší slovenský orol  Arnold  už letí späť domov zo zimoviska na juhu Afriky. Doteraz poslal z cesty na juh do 3000 esemesiek . Dnes sme mu spoločne so sponzorom firmou PROFI – NET s.r.o.   na rodné hniezdo na Liptove namontovali „ očko“ kameru , ktorá ak zosadne na pôvodnom hniezde  bude sledovať  jeho osud aj po návrate do Tatranského národného parku.

Arnold, orol krikľavý si užíval viac ako 3 mesiace africké slnko. Najjužnejšie miesto jeho pohybu zaznamenali  súradnice GPS v Juhoafrickej republike a Botswane, neďaleko veľkého jazera Sua Pan.  Dnes už letí domov na sever. Posledná správa prišla z hraníc medzi Zambiou a Zimbabwe. 

Arnold sa vydal na 7000 km dlhý let domov , ktorú zdolá asi za tri týždne. Hniezdo   sme mu „ ozdobili“  kamerou.  Kamera by mala zachytiť návrat orla  domov , dvorenie partnerke  , zásnuby i výchovu mláďat.  Všetci  veríme , že orol doletí domov bez komplikácií a dúfame , že zahniezdi na pôvodnej lokalite.  V tomto prípade je to na prírode,  v matematickom vyjadrení  50:50.

Predpokladáme, že samček orla krikľavého priletí prvý aprílový týždeň . Ako náhle zahniezdi na svojej pôvodnej lokalite , okamžite spustíme online prenos na internete.

 

 

Language

icon-facebook2
 pomoc

Partners

logo profinet

Slovenske -elektra rne Logo CMYK

airtransport

wild

Eagle Anička BONUS

Story of one eagle

(english version)

Marmoth Story

ikonka kopie

Live Cams

Kriváň peak

krivan

Visitors

TodayToday1977
All DaysAll Days5456895

Advertising

 

kukaj logo6

ropk