Tatranský „telekomunikačný stĺp“ strhla víkendová víchrica

Takmer pred týždňom Správa TANAPu spoločne s firmou PROFI – NET s.r.o. na rodné hniezdo orla Arnolda na Liptove namontovala ″očko″ kameru, ktorou, ak zosadne na pôvodnom hniezde, budeme sledovať  jeho osud aj po návrate z Afriky do Tatranského národného parku.

Skúšobná prevádzka celého komunikačného systému začala v piatok 14.3.2012. Mohli sa o tom presvedčiť aj naši diváci. Víkendom sa počasie zmenilo, citeľne sa zozimilo. Po 18 hodine a 22 minúte došlo k prerušeniu dátového toku, prerušilo sa on-line vysielanie z hniezda na čo nás ihneď upozorňovali desiatky nadšených divákov, ktorí už teraz netrpezlivo očakávajú prílet Arnolda a pozorne sledujú vývoj situácie.  Víchrica, ktorá sa prehnala Tatrami, urobila na prácne vybudovanom systéme svoje. Strom, ktorý nám slúžil ako ″telekomunikačný stĺp″, víchrica zlomila čo malo za následok prerušenie internetovej konektivity ku našej kamere.

Napätie nám stupňuje aj očakávanie či nám náš Arnold priletí a zahniezdi na pôvodnej lokalite. Prílet samčeka orla krikľavého sa blíži. Okamžité preskupenie komunikačnej aparatúry musíme vykonať čo najskôr, aby orol nebol montážou rušený.

Aj na tomto prípade je možné pozorovať, že montáž takejto technológie pod Tatrami nie je len o jednoduchom namontovaní komponentov, ale je tu niekoľko dňové úsilie na údržbu a montáž systému tak, aby naši diváci mali pôžitok. To, že nám v minulosti kameru odcudzil doposiaľ neznámy páchateľ nás neodradilo, neodradí nás ani podtatranská víchrica. Nadšenci zo Správy TANAPu a PROFI - NETu už čoskoro nájdu nový ″prírodný stožiar″ a znovu osadia celú vysielaciu technológiu, ktorú sme včera dočasne odinštalovali aby nedošlo k jej odcudzeniu. Musíme to cele usporiadať, zlomený  strom odstrániť a po sprístupnení terénu začneme tvrdo pracovať na výstavbe. Napokon môžeme byť radi, že víchrica nevyvrátila strom s Arnoldovým hniezdom a preto sa z celého prípadu tešíme. Držíme Arnoldovi pazúriky aby čím skorej priletel a rovnako pevne dúfame a veríme, že ho neodradí, keď bude v jeho okolí po víchrici o niekoľko stromov menej a usídli sa na svojom pôvodnom mieste.

 

 

Language

icon-facebook2
 pomoc

Partners

logo profinet

Slovenske -elektra rne Logo CMYK

airtransport

wild

Eagle Anička BONUS

Story of one eagle

(english version)

Marmoth Story

ikonka kopie

Live Cams

Kriváň peak

krivan

Visitors

TodayToday2056
All DaysAll Days5456974

Advertising

 

kukaj logo6

ropk