Bociany prileteli skôr, vtáčie kino končí tretiu sezónu

Správa TANAPu už tretiu zimnú sezónu spoločne spolu s firmou PROFI – NET s.r.o. prevádzkovala dve zo svojich web kamier zamerané na spevavce v Liptovskej kotline. Široká verejnosť, hlavne školská mládež, znovu mohli vzhliadnuť celú galériu spevavcov, ktoré si prišli prilepšiť v zimnom období na kŕmidlá sledované živou kamerou. Aj napriek miernej zime a včasnej jari nám však pred kamery priletelo veľa druhov spevavcov.

Dňom 24.03. sa pod Západné Tatry do Pribyliny a tiež do Partizánskej Ľupče na svoje hniezdo prinavrátili bociany, čo je o 2 týždne skôr ako minulý rok. Z tohto dôvodu demontujeme jednu kameru od vtáčieho kŕmidla a presúvame ju na nové miesto do Pribyliny, kde už môžeme vidieť pekné zábery. Na pódiu s krásnym pozadím Chočských vrchov na náš objektív si zasa počkali bociany v Partizánskej Ľupči, ktoré tiež  pre veľký záujem divákov monitorujeme.

Záujem o naše prenosy láme rekordy z predchádzajúcich rokov, o čom svedčia ďakovné maily, ktoré nám denne prichádzajú od milovníkov prírody, pre ktorých sa snažíme aj touto cestou poukázať na krásu našej jedinečnej prírody. Bocianie hniezda a snáď aj celé ich rodinky budeme kamerami monitorovať pravdepodobne do poslednej dekády augusta, keď sa mladé bociany budú s rodičmi pripravovať na odlet do svojich zimovísk v Afrike, odkiaľ sa k nám má vrátiť orol Arnold, ktorého všetci netrpezlivo očakávame.

Kamerové systémy plánujeme rozšíriť spolu so  sponzorom a prevádzkovateľom web prenosov firmou PROFI–NET. Pre našich divákov počas leta chystáme ešte niekoľko prekvapení. Nechajme sa teda prekvapiť, záleží na režisérke prírode, čo nám tento rok ponúkne.

Kliknete si na stránku www.spravatanap.sk (živá kamera) a dozviete sa viac o našej práci z prostredia on-line prenosov, tiež na stránke www.kukaj.sk a na stránke MŽP SR v HD kvalite.

 

Language

icon-facebook2
 pomoc

Partners

logo profinet

Slovenske -elektra rne Logo CMYK

airtransport

wild

Eagle Anička BONUS

Story of one eagle

(english version)

Marmoth Story

ikonka kopie

Live Cams

Kriváň peak

krivan

Visitors

TodayToday2031
All DaysAll Days5456949

Advertising

 

kukaj logo6

ropk