Kamzíky spoločne so svišťami pred web kamerou skončili.

práva TANAP-u s poľutovaním oznamuje, že priamy prenos spod Lomnického štítu bol predčasne ukončený. Dôvod je ten, že kamera bola odcudzená neznámym páchateľom. Spolupráca Správy TANAP-u s renomovanou firmou PROFI–NET s.r.o. zaoberajúcou sa poskytovaním dátových služieb a kamerovými prenosmi z prírody pokračovala aj tento rok v realizácii online prenosov vzácnych živočíchov z tatranskej prírody. V zimnom období to boli spevavce na krmítku, populárny a najviac navštevovaný prenos z hniezda bociana, sokol myšiar z balkónového hniezda. Odtiaľ sme prenosovú techniku o hmotnosti 250 kg za pomoci 12 profesionálnych strážcov TANAP-u vyniesli a nainštalovali do alpínskeho stupňa, do kamzičieho a svištieho biotopu.

Štyri roky Správa TANAP-u umožňuje širokej verejnosti a odborníkom prenášať online prenosy z rôznych kútov nášho najstaršieho parku. Presunutím kamerového systému do ťažko skúšanej lokality častými búrkami a vetrami nebol zhodou okolností zaznamenaný ani jeden výpadok kamery, aj keď bola napájaná solárnou energiou. Neznámy páchateľ nám všetkým ukončil dennodenné nazretie do alpínskeho stupňa, čo práve robia kamzíky a svište. Tešili nás odozvy od dôchodcov, imobilných ľudí, detí, tiež tých, čo si z finančných dôvodov Tatry nemôžu dovoliť, odborníkov ale aj ohlasy zo zahraničia. Priamy prenos pozerala aj veľká komunita Slovákov žijúcich v USA a Kanade. Doteraz od januára t.r. sme mali na stránke vyše 3 miliónov kliknutí.

Správa TANAP-u spraví všetko preto, aby sa obnovila spolupráca s hlavným sponzorom projektu firmou PROFI–NET, ktorý utrpel škodu. Pri najbližšom stretnutí so sponzorom budeme hľadať také riešenie aby na naše stránky znovu klikali ľudia z celého sveta a web kamerový systém nám bude môcť znovu ukazovať to pekné, čo na Slovensku v tatranskej prírode máme.

 


Foto: Archív TANAPu

__________________________________________________________________________________________________________

Language

icon-facebook2
 pomoc

Partners

logo profinet

Slovenske -elektra rne Logo CMYK

airtransport

wild

Eagle Anička BONUS

Story of one eagle

(english version)

Marmoth Story

ikonka kopie

Live Cams

Kriváň peak

krivan

Visitors

TodayToday1410
All DaysAll Days4956570

Advertising

 

kukaj logo6

ropk