Deň Zeme

Dnes si pripomíname Deň Zeme ako jeden z nosných environmentálne významných dní. Tento rok táto celosvetová iniciatíva oslavuje už 50 rokov.

Zmena klímy ako tohtoročná téma Dňa Zeme

O päťdesiat rokov neskôr čelíme oveľa väčším výzvam, a tou je napríklad globálna zmena klímy. Napriek existenčnej hrozbe zmeny klímy, dnes niektoré krajiny ochrane životného prostredia nevenujú dostatočnú pozornosť, nedodržiavajú Parížsku dohodu a niektoré dokonca od nej odstúpili.

Spoločné podujatia síce nebudú, ochranári však nelenia
Viac sa dočítate v zverejnenej tlačovej správe  http://www.sopsr.sk/web/?cl=20646.

Verejnosť sa môže spojiť s nami aspoň virtuálne a kvízovať

Tentokrát nemôžeme prednášať na školách či organizovať spoločné aktivity v teréne pre verejnosť ako každý rok. Preto by sme sa s verejnosťou pri príležitosti Dňa Zeme radi spojili aspoň virtuálne.  Pripravili sme online súťažný kvíz s názvom „Ako dobre poznáš chránené územia Slovenska?“. 

Ak máte radi prírodu, turistiku a chcete si otestovať, ako poznáte naše jedinečné chránené územia, tak tento súťažný kvíz je určený práve vám. Hlavným cieľom kvízu je poukázať na osobitosti prírodných lokalít Slovenska, na neoceniteľnú hodnotu národných parkov či chránených krajinných oblastí. Na jednej strane môžete objaviť známe miesta v chránených územiach, ktoré môžete navštíviť a na strane druhej sa môžete dozvedieť zaujímavosti o ohrozených rastlinách a živočíchoch, ktoré väčšinou ostanú pre vás neprístupné, pretože sú prísne chránené a také vzácne, že ich nájdeme len na niektorých miestach na Slovensku. Viac o kvíze a ako sa zapojiť nájdu na našom webe: www.sopsr.sk/kvizCHUSlovenska

Súťažný kvíz bude prístupný od 22. apríla do 20. mája 2020. Pre troch výhercov čakajú hodnotné ceny.

Language

icon-facebook2
 pomoc

Partners

logo profinet

Slovenske -elektra rne Logo CMYK

airtransport

wild

Eagle Anička BONUS

Story of one eagle

(english version)

Marmoth Story

ikonka kopie

Live Cams

Kriváň peak

krivan

Visitors

TodayToday23
All DaysAll Days5794813

Advertising

 

kukaj logo6

ropk