Čisté hory

Aj tohto roku sa na území TANAP-u uskutočnila už tradičná akcia ČISTÉ HORY, tentokrát už jej 42. ročník. Do čistenia turistických chodníkov a ich bezprostredného okolia od odpadkov po letnej turistickej sezóne sa môže zapojiť ktokoľvek, komu nie naša príroda ľahostajná.

Akciu každoročne organizujú ŠL TANAP-u v spolupráci so Správou TANAP-u od Oravíc až po Tatranskú Javorinu. A hoci bola posledná septembrová sobota upršaná, aj napriek nepriazni počasia sa čistenia Tatier zúčastnila hŕstka skalných dobrovoľníkov, predovšetkým z radov profesionálnych a dobrovoľných strážcov prírody. I keď pred štyrmi desaťročiami organizátori prvého ročníka zrejme dúfali, že po pár rokoch už nebude čo upratovať, ich želanie sa nesplnilo a stále je čo zbierať. Len čistenie dolín Západných Tatier z južnej strany zabralo 14 igelitových vriec, čo bolo viac ako 8 kg odpadu.
Do upratovania sa v posledných rokoch aktívne a pravidelne zapájajú školy, no záujem badáme aj zo strany rôznych firiem, ktoré pre svojich zamestnancov organizujú aj takéto spoločné podujatia.
V mene tatranskej prírody všetkým zúčastneným ďakujeme za nezištnú pomoc a spoluprácu.

Language

icon-facebook2
 pomoc

Partners

logo profinet

Slovenske -elektra rne Logo CMYK

airtransport

wild

Eagle Anička BONUS

Story of one eagle

(english version)

Marmoth Story

ikonka kopie

Live Cams

Kriváň peak

krivan

Visitors

TodayToday27
All DaysAll Days5794817

Advertising

 

kukaj logo6

ropk