Pasce pri cestách

Na ceste medzi Mengusovcami a Tatranskou Štrbou prebehla netradičná záchranná akcia. Hasiči zachraňovali život jelenici uviaznutej v betónovej šachte.

Otvorené šachty sú obrovským nebezpečenstvom nielen pre živočíchy žijúce v lese, ale aj pre ľudí. Zamestnanec Správy TANAPu pred niekoľkými dňami počas svojej terénnej služby spozoroval z vozidla hlavu jelenice pri ceste. Zistil však, že nejde o zrazenú zver, ale o bezmocnú jelenicu do pol tela uväznenú v šachte. Pravdepodobne počas noci pri migrácii za potravou došlo k nešťastnému pádu jelenice do takto nezabezpečenej šachty. Strážca Správy TANAPu kontaktoval miestneho poľovného hospodára zo Štrby, ktorý spolu s ďalším členom poľovného združenia a hasičmi sa ju podarilo vytiahnuť  von. Keďže ide o poľovný druh, miestne poľovné združenie sa zaviazalo kontaktovať Správu slovenských ciest v Tatranskej Štrbe, aby šachtu čo najskôr zabezpečili betónovým poklopom.

Podobné prípady záchrany živočíchov z takýchto pascí nie sú vôbec ojedinelé. Za uplynulé roky sme mali možnosť pomôcť z takejto život ohrozujúcej situácie bobrom, vydrám a aj plazom.

 

 

Language

icon-facebook2
 pomoc

Partners

logo profinet

Slovenske -elektra rne Logo CMYK

airtransport

wild

Eagle Anička BONUS

Story of one eagle

(english version)

Marmoth Story

ikonka kopie

Live Cams

Kriváň peak

krivan

Visitors

TodayToday554
All DaysAll Days5893395

Advertising

 

kukaj logo6

ropk