Pracovníci Správy Tatranského národného parku so sponzorom firmou PROFI – NET s.r.o. pripravujú pre návštevníkov našich stránok ďalšie prekvapenie.

Liptovská Mara a jej okolie sa nachádza v kompetenčnom území Správy Tatranského národného parku. Jej vodná plocha a brehy predstavujú na Liptove jedinečné útočiská a migračné stanovištia pre vzácne druhy vodného a močiarneho vtáctva a tiež rýb. Významnú zložku tvorí taktiež jej lesné, krovinaté a bylinné spoločenstvo, kde má svoje útočisko líška, zajac, srnčia zver a tiež dravé vtáky. Za potravou pravidelne sem zaletí aj orol skalný. Posledné roky na zimu prilieta aj vzácna návšteva zo severu orliak morský.

Dńa 22.1.2013 riaditeľ Správy TANAPu Ing. Pavol Majko na stretnutí so Slovenským vodohospodárskym podnikom a sponzorom firmou PROFI – NET s.r.o. v zastúpením pánom Ivanom Daránim dohodol prevádzkové podmienky web kamery ktorá bude snímať vo vytypovanej lokalite vzácne druhy živočíchov.

Ako už Správa TANAPu oznámila, minulý rok v jeseni tesne pred zazimovaním svišťov bola odcudzená web kamera HD kvality s diaľkovo ovládaním zoomu. Na brehy Liptovskej Mary je už pripravená nová kamerová technika tej istej kvality.

Ochrana kamery sa nenechá na náhodu. Na bezpečnom mieste bude nainštalovaná druhá kamera ktorá bude monitorovať hlavnú kameru proti krádeži. 

Návštevník našej stránky www.spravatanap.sk („živá kamera“),  tiež www.kukaj.sk teraz sleduje priamy prenos z kŕmidla našich operencov Prenos môžete na internete sledovať až do konca marca. V najbližšej dobe budú teda na našich stránkach dve špeciálne ponuky. Druhá ponuka prenosu z brehov Liptovskej Mary bude atraktívna nielen pre odborníkov zoológov, ale aj pre širokú verejnosť. Priamy prenos bude možnosť sledovať tiež na stránke MŽP SR.

 

Foto: Archív TANAPu

__________________________________________________________________________________________________________

Language

icon-facebook2
 pomoc

Partners

logo profinet

Slovenske -elektra rne Logo CMYK

airtransport

wild

Eagle Anička BONUS

Story of one eagle

(english version)

Marmoth Story

ikonka kopie

Live Cams

Kriváň peak

krivan

Visitors

TodayToday1339
All DaysAll Days5683411

Advertising

 

kukaj logo6

ropk