Celosvetový úspech prvého pokusu priblížiť verejnosti a odborníkom počas zimy dravce Liptova cez živú kameru z divokej prírody

V posledných dňoch veľké oteplenie ukončilo zaujímavý spoločný projekt s firmou PROFI – NET s.r.o. Projekt bol o to náročnejší že sa nachádza mimo obývanej zóny vo voľnej prírode v tých najtvrdších podtatranských klimatických pomeroch. Používaná návnada pre dravce bola zozbieraná z úhynov zveriny na cestných komunikáciách, ktoré boli do začiatku projektu uskladnené v mraziacich boxoch. Postupne návnada bola dopĺňaná podľa potreby. Dopracovali sme bezpečnostný systém proti krádeži a poškodeniu kamery. Tiež bolo potrebné vybaviť niekoľko súhlasov dotknutých organizácií a veterinára.

Veľkým prekvapením že návštevnosť stránok živého prenosu bola až zo 67 štátov celého sveta. Unikátnych zobrazení návštevníkov na našich web stránkach bola vyše 500 000. Nevšedná galéria snímok orla skalného, orliaka morského, krkavcov, líšky...to bola odmena pre nás všetkých ktorí sme prenos pravidelne sledovali.

Kamera nebude zaháľať, presúva sa ako druhá kamera k hniezdu bociana kde bude využitá ako zabezpečovacia „kamera stráži kameru“.

Našim priaznivcom živých kamier dávame na vedomie že s kvalitou prenosov na našich stránok   www.spravatanap.sk („živá kamera“) a  www.kukaj.sk,  tiež na stránke MŽP SR budeme sa snažiť ísť stále hore. Do prevádzky chystáme vďaka firme PROFI – NET s.r.o. viac kamier. Budeme mať teda viac originálnych zážitkov z divokej prírody.

 

Videá z prikrmoviania si môžete stiahnuť tu (Video1)(Video2)

Foto: Archív TANAPu

__________________________________________________________________________________________________________

Language

icon-facebook2
 pomoc

Partners

logo profinet

Slovenske -elektra rne Logo CMYK

airtransport

wild

Eagle Anička BONUS

Story of one eagle

(english version)

Marmoth Story

ikonka kopie

Live Cams

Kriváň peak

krivan

Visitors

TodayToday1347
All DaysAll Days5683419

Advertising

 

kukaj logo6

ropk